הרכבים מוסיקליים
 
 
 הרכב מנצח

הרכבים מוזיקליים- מי? איפה? מתי?
 
הרכבים מוזיקליים, אינם מהווים חלק מבמת ההופעות החיות בלבד, כיום ישנה דרישה להרכבים מוסיקליים שונים באירועים מסוגים שונים, ובהתאמה לתקציבים שונים, אם זאת חשוב לדעת שבכדי לקבל הופעה פרטית של הופעה מוסיקלית תדרשו להיפרד מכמה אלפי שקלים לפחות.
 

הרכבים מוסיקליים באירועים פרטיים
 
תופעת הזמנת
הרכבים מוסיקליים וזמרים המלווים באירועים פרטיים כמו, חתונות, אירועי בר/בת מצווה הם כבר עניין שבשגרה באירועים רבים. בדרך כלל בעת הזמנה של הרכב מוסיקלי באירוע כזה יאופיין בהופעה של זמר ידוע בליווי הרכב מוסיקלי של נגנים. כיום הדרישה להופעה של הרכבים מוסיקליים שונים באירועים פרטיים היא צורך ומילוי ציפייה חברתית של פאר וייחוד באירוע ומאפיין גם צורך מעמדי, באירועים של העשירון העליון מעבר לסוג המזון המוגש
 

הרכבים מוסיקליים באירועים עסקיים
 
אירועים עסקיים גדולים מאופיינים בדרך כלל בהזמנת
הופעות של הרכבים מוסיקליים שונים בהתאם לקונספט וסוג האירוע. אירוע הפנינג גדולים בעסקים יזמינו הרכבים על פי נושאים וגודל תקציב. עסקים מעטים יזמינו בדרך כלל זמרים והרכבים מוסיקליים ידועים. הרכבים מוסיקליים באירועים יבחרו בדרך כלל בהתאמה לקונספט האירוע, וכמה שהאירוע יהיה גדול יותר ומושקע יותר כזה יהיה גם גודל התקציב אשר יושקע בהרכב המוסיקלי ובסוג הבידור באירוע.
 
עלויות
 
חברות גדולות אשר יכולות להרשות לעצמן תקציבים של לפחות כמה עשרות אלפי שקלים לצורך הבידור בלבד יזמינו להקות וזמרים מפורסמים להופעות באירוע וזאת מאחר שכפי שציינו המחיר ההתחלתי של הופעות אומנים מסוג זה הוא עשרת אלפים שקלים ויותר. עסקים רבים באירועי קוקטייל יעדיפו דווקא הופעות רגועות יותר של ההרכבים העוסקים בביצועים בכלים קלסיים יותר, כמו כינורות, סקסופון או פסנתר.
 

סוגי הרכבים מוסיקליים
 
קיימים סוגים רבים של הרכבים מוסיקליים, הסיבה לכך שקיימים סוגים כה רבים היא הצרכים השונים והצורך לענות ולהתאים לטעם האישי וסוג האירוע של הלקוח, ישנם כאלה אשר יעדיפו הופעה אקוסטית קלאסית (
נגנית נבל ) 
ושקטה או כאלה אשר יעדיפו הרכב ג'אז סוחף.

בחברות שונות ישנה אפילו אפשרות להזמי
ן הרכבים שונים ולבחור מהמגוון הקיים בה, חברות הפקות רבות מאפשרות שירות כזה של בחירה בין כמה סוגים של הרכבים בכדי לתת אפשרות לבחירה והתאמה הן לטעם האישי והם להגדרת התקציב של הלקוח.
 

בחירת הרכב מוסיקלי, הוא תחום שיש לשקול אותו הן מההשפעה על התקציב והן על השפעתו על מהלך האירוע, חשוב לעשות בחירה נכונה ומושכלת מבחינת שני הפרמטרים עבור האירוע שלכם.