נבל – כלי מרגש לאירוע ייחודי!
 
 
נבל – כלי מרגש לאירוע ייחודי!
 
נבל הוא אחד מכלי הנגינה העתיקים ביותר המוכרים לנו כיום. הנבל שייך למשפחת כלי המיתר, ויש לו מנעד גבוה מאד – הוא מכיל בדרך כלל 47 מיתרים, כלומר כ-7 אוקטבות, בנומה למנעד של פסנתר. צליליו של הנבל ענוגים וייחודיים, והוא משמש בעיקר למנגינות קלאסיות, אך גם למגוון סוגי נגינה אחרים.
 
הנבל וסוגיו
 
ישנם 3 סוגים של נבלים: הנבל הקשתי הוא העתיק ביותר, והוא כנראה הכינור המוזכר בתנ"ך. ישנו נבל זוויתי, אשר יוצר זווית ישרה בין הצוואר לגוף הנבל. הנבל המוכר והנפוץ ביותר כיום הוא נבל מסגרתי, אשר בנוי כמעין משולש אשר מחזק את הנבל. לנבל סטנדרטי יש 7 דוושות, שבאמצעותן ניתן לשלוט על חצאי הטונים של המיתרים, וליצור מנעד רחב מאד של צלילים ומנגינות בנבל. הנגינה בנבל מסובכת ומורכבת מאד, משום שהיא דורשת שימוש בשתי הידיים ובשתי הרגליים בו זמנית.
 
נגינה בנבל
 
נגינה בנבל יוצרת מנגינות מופלאות, בעלות צלילים נעימים, שקטים וערבים מאד לאוזן. אנשים רבים נהנים לשמוע את נגינת הנבל, ואכן, ניתן למצוא נגינת נבל במקומו מגוונים רבים, החל באירועים מיוחדים ועד לנגני רחוב אשר מנעימים לעוברים והשבים בצלילי הנבל. נבל משתלב היטב עם כלי נגינה אחרים, אשר יוצרים הרמוניה מושלמת ומאפשרים נגינה של יצירות מופלאות אשר עושות שימוש בתכונות הייחודיות של כל אחד מכלי הנגינה. כך, למשל, ניתן לשלב נגינה של נבל עם פסנתר – כלים דומים מאד אשר מאפשרים נגינה של יצירות משותפות. ניתן לשלב נבל עם כינור ליצירת מגוון רחב במיוחד של יצירות מגוונות, וגם נבל עם חליל – שילוב שמתאים באופן מיוחד ליצירות מוסיקאליות קלאסיות.
 
שימוש בנבל באירועים
 
יותר ויותר אנשים נהנים להזמין נגינת נבל לאירועים ולשמחות משפחתיות. קבלת פנים בחתונה, בר מצווה ואפילו ארוחת ערב משפחתית מורחבת – כולם משתדרגים עם צלילי הנבל הנעימים שברקע. אין הנאה גדולה יותר מישיבה בארוחה או בקבלת פנים לצלילי הנבל הענוגים. המוסיקה הרכה והנעימה הבוקעת מן הנבל משרה אווירה שלווה, נעימה וחגיגית על הנוכחים, ולכן היא מתאימה כמעט לכל אירוע ולכל מקום.


חוגגים בר מצווה או בת מצווה לילדכם? שיהיה בשעה טובה ומוצלחת. אם אתם רוצים להעשיר את האירוע של ילדכם עם אטרקציה נוספת מיוחדת במינה, מופע נבל יכול לשדרג בכמה רמות את האירוע שלכם.מופע נבל לחתונה
האם יש צלילים יותר רומנטיים מן הצלילים שמופקים מפריטה על נבל? לא בטוח. מופע נבל בחתונה מוסיף רומנטיקה חסרת מעצורים לאירוע כמו חתונה והופך אותה ליוקרתית ומפוארת. מעוניינים שהחתונה שלכם תהיה אחת ויחידה? הזמינו לכם
מופע נבל מרגש.